اختلال هویت جنسی

 
هومن
با سلام و سپاس از زحمات شما
پسری هستم که از کودکی علاقه زیادی به پوشیدن لباسهای زیر و روی  زنانه و آرایش زنانه داشته ام،از این جهت بسیار رنج می کشم .حتی به خرید لباسهای زیر ونوار بهداشتی و استفاده از آنها نیز می پردازم،موهای بدنم را می تراشم. هر چند در بسیاری از مواقع پس از ارضا شدن از این کار بدم می آمد.ولی مدتی است که دیگر حتی در فکر تغییر جنسیت افتاده ام اما پول کافی را ندارم. هیچ کس از این کارهای من اطلاعی ندارد چون مخفیانه این کارها را میکنم نمیدانم امروز با این سنی که دارم 30 سال چکار کنم  .جرات رفتن پیش مشاور را هم ندارم. اگر این وضع ادامه یابد من بیش از گذشته عقب خواهم رفت. لطفآ به من کمک کنید. تا از شر این فکر بیرون بیایم.
پاسخ دکتر ابراهیمی :
دوست عزیز این علائم مریوط به اختلال هویت جنسی می باشد. برای متخصصان مربوطه کاملا شناخته شده و راههای درمان آن نیز مشخص می باشد. علل ایجاد کننده آن به گذشته و روابط و رویدادهای دوران کودکی و رفتار والدین و همچنین عوامل هورمونی و ژنتیکی مربوط می باشد. اگر اطلاعات جامعی در خصوص این بیماری می خواهید به وبلاگ تخصصی من که لینک آن در این وبلاگ موجود است سری بزنید و پژوهش جامعی را که در این زمینه داشته ام مطالعه نمایید. بهتر است که خجالت و شرم را کنار بگذارید. بدن شما مذکر است اما روان و ذهن شما مونث می باشد. افکار و اعمال شما تحت تاثیر این دوگانگی در گیر تنش و اضطراب و استرس می گردد. از سوی دیگر رسوم و ارزشهای اجتماعی و دینی نیز تعریفی برای این اختلال ندارند و در کل احتمال افسردگی در شما بسیار زیاد است. سعی کنید با شیوه های مقابله ای نگذارید که درگیر حالتهای ناخوشایند روانی گردید که در آن صورت مشکل بسیار جدیتر خواهد شد.مراجعه به متخصص را اکیدا توصیه می نمایم. شما نیاز به رواندرمانی طولانی مدت دارید. برایم شرح حال کامل زندگی خودتان را روی همین وبلاگ کامنت کنید تا بر اساس جزئیات تحلیل دقیقتر و اختصاصی تری بنویسم.

Admin

  2 Responses to “اختلال هویت جنسی”

  1. سلام من نمیتوانم با همسرم ارتباط برقرار کنم؟یعنی هیچ علاقه یا شهوتی ندارم و هنوز بعد از 2 سال دخترم لطفا به من کمک کنید من از اینکه از دختری در بیام میترس و اجازه به همسرم نمیدهم لطفا به من بگید چکار کنم؟

  2. Thanks so much for providing individuals with an extremely special opportunity to read articles and blog posts from this site. It is often very beneficial and full of a good time for me and my office acquaintances to search the blog at a minimum 3 times a week to find out the fresh guidance you have. And definitely, I’m also actually astounded concerning the beautiful creative ideas served by you. Certain 1 areas in this article are certainly the finest I’ve ever had. http://www.lovingguccishop.com

 Leave a Reply

(الزامی)

(الزامی)

   
© 2013 خاطرات یک دکتر روانشناس